RSS feed for laterunner

laterunner has logged 26 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★½
Edit this entry  
22
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Edit this entry  
19
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
A Hard Day

A Hard Day

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★
Edit this entry  
13
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★
Edit this entry  
11
Alien: Specimen

Alien: Specimen

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★½
Edit this entry  
08
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★½
Edit this entry  
07
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry