Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
3rd Reich Mothers, in the Name of the Master Race

3rd Reich Mothers, in the Name of the Master Race

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Last Days Here

Last Days Here

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Numbered

Numbered

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Rita Lee - Biograffiti: Ovelha Negra

Rita Lee - Biograffiti: Ovelha Negra

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
#AnneFrank. Parallel Stories

#AnneFrank. Parallel Stories

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★½
Edit this entry  
26
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
19
All for the Music

All for the Music

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Matriz.doc

Matriz.doc

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Quincy

Quincy

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Axe: Music of a People

Axe: Music of a People

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Simonal

Simonal

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Crossfire Hurricane

Crossfire Hurricane

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Mystify: Michael Hutchence

Mystify: Michael Hutchence

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Simonal: No One Knows How Tough It Was

Simonal: No One Knows How Tough It Was

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Square One

Square One

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★½
Edit this entry  
02
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Trials of Gabriel Fernandez

The Trials of Gabriel Fernandez

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
O Barato de Iacanga

O Barato de Iacanga

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The First Temptation of Christ

The First Temptation of Christ

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Who Killed JonBenét?

Who Killed JonBenét?

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry