• Black Widow

  • Soul

  • Tenet

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Grinning Man

    ★★★★★

  • Lungs

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Bombshell in Concert

    ★★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ½

  • Flowers For Mrs. Harris

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Cats

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Les Misérables: The Staged Concert

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Lady and the Tramp

    ★★

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Earthquake Bird

    ★★

  • Code 8

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Downton Abbey

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Judy

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • National Theatre Live: The Lehman Trilogy

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Crawl

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • National Theatre Live: A Midsummer Night's Dream

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Hustle

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½