Sort by

Laura has logged 62 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gook

Gook

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Maudie

Maudie

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★½
Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Baywatch

Baywatch

2017
×
★½
Edit this entry  
19
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Circle

The Circle

2017
×
★½
Edit this entry  
28
Tokyo Idols

Tokyo Idols

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★
Edit this entry  
13
A Date for Mad Mary

A Date for Mad Mary

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Life

Life

2017
×
★★½
Edit this entry