Sort by

Roberta has logged 38 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
TÁR

TÁR

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
Read prior review Edit this entry  
28
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★
Read prior review Edit this entry  
28
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★
Read prior review Edit this entry  
27
Peter von Kant

Peter von Kant

2022
×
★★
Edit this entry  
26
A Brighter Tomorrow

A Brighter Tomorrow

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Mainstream

Mainstream

2020
×
Edit this entry  
10
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★
Edit this entry  
29
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
Edit this entry  
07
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Air

Air

2023
×
★★
Edit this entry  
06
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Requiem

Requiem

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Window Shopping

Window Shopping

1997
×
Edit this entry  
11
Cassandro, the Exotico!

Cassandro, the Exotico!

2018
×
Edit this entry  
09
Close

Close

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Women Talking

Women Talking

2022
×
Edit this entry  
07
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★
Edit this entry  
06
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★½
Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Catfish

Catfish

2010
×
★★★★★
Edit this entry