• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Rose Island

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • 18 Presents

  • The Goddess of Fortune

    ★★★★

  • Brave ragazze

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Joker

  • Marriage Story

  • A mano disarmata

  • Chernobyl

  • Butterflies in Berlin - Diary of a Soul Split in Two

  • The Mule

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • A Star Is Born

  • On My Skin

  • Roma

    ★★★½

  • Hotel Gagarin

  • Girl

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Lucia's Grace

  • I Am Tempesta

  • Lovers

  • Fabrizio De André: Principe libero

    ★★★★

  • Naples in Veils

  • The Post

  • Super vacanze di Natale

    ½

  • I Can Quit Whenever I Want 3: Ad Honorem

  • Wonder

  • Paddington 2

  • Jigsaw

  • Coco

  • Rainbow: A Private Affair

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • The Shape of Water

  • Mary and the Witch's Flower

  • BPM (Beats per Minute)

  • The Boss Baby

  • Just Charlie

  • Omicidio all'italiana

  • I Can Quit Whenever I Want 2: Masterclass

  • To the Bone

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Slam

  • Quel bravo ragazzo

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • At War for Love

  • Black and White Stripes: The Juventus Story

  • The Founder

    ★★★½

  • Lion

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

  • Moonlight

  • La La Land

  • Your Name.

  • Finding Dory

  • Me Before You

    ★★★½

  • It's Only the End of the World

  • Like Crazy

  • My Life as a Zucchini

  • The Angry Birds Movie

  • Florence Foster Jenkins

  • My Big Fat Greek Wedding 2

  • Hush

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Perfect Strangers

    ★★★½

  • Sing Street