Laura has logged 25 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Edit this entry  
24
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
What If

What If

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Diary of a Pregnant Woman

Diary of a Pregnant Woman

1958
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Pleasure of Love in Iran

The Pleasure of Love in Iran

1976
×
★★★½
Edit this entry  
18
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
My Brilliant Career

My Brilliant Career

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
Tesla

Tesla

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
The Australian Dream

The Australian Dream

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Starstruck

Starstruck

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
An Angel at My Table

An Angel at My Table

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Wave

The Last Wave

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry