• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Eternals

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Ripper

    ★★★★

  • Spell

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Fatal Affair

  • Hamilton

    ★★★★★

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Kill Chain

  • The Addams Family

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★½

  • Ma

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • The Haunting of Sharon Tate

    ½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★★