lauren has logged 47 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fatal Affair

Fatal Affair

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Who: The End of Time

Doctor Who: The End of Time

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Doctor Who: The Next Doctor

Doctor Who: The Next Doctor

2008
×
★★
Edit this entry  
23
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Who: The Waters of Mars

Doctor Who: The Waters of Mars

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Akira

Akira

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Who: Voyage of the Damned

Doctor Who: Voyage of the Damned

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Who: The Runaway Bride

Doctor Who: The Runaway Bride

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
10
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Burning

Burning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★
Edit this entry  
04
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry