Sort by

lauren has logged 19 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★½
Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shrek

Shrek

2001
×
Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★½
Edit this entry  
04
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry