Sort by
  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Good Madam

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Education

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • One Second

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Beans

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Small Country: An African Childhood

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Prayer for a Lost Mitten

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Antigone

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Physics of Sorrow

    ★★★½

  • Kuessipan

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • A Man Sneezes and Dies

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★