laurencel has logged 16 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
2010

2010

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Our Sunhi

Our Sunhi

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Witness

Witness

1985
×
★★★★
Edit this entry  
08
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
Godard Mon Amour

Godard Mon Amour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Camille

Camille

1936
×
★★★★
Edit this entry