Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Secret Headquarters

Secret Headquarters

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonfall

Moonfall

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hook

Hook

1991
×
★★★
Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Teen Beach 2

Teen Beach 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stardust

Stardust

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
What Dreams May Come

What Dreams May Come

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Z-O-M-B-I-E-S 3

Z-O-M-B-I-E-S 3

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Secretary

Secretary

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade

Blade

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Edit this entry