Sort by

lauren has logged 31 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Heathers

Heathers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Amélie

Amélie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry