Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Auction

The Auction

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Treasure Island

Treasure Island

1950
×
★★★½
Edit this entry  
26
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Edit this entry  
25
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jacky in the Kingdom of Women

Jacky in the Kingdom of Women

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Re-Enter the New York Ninja

Re-Enter the New York Ninja

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bootlegger

Bootlegger

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Myth: A Frozen Tale

Myth: A Frozen Tale

2020
×
★★
Edit this entry  
17
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last of the Chupacabras

The Last of the Chupacabras

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★½
Edit this entry  
17
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
France

France

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
ZZ Top: That Little Ol' Band From Texas

ZZ Top: That Little Ol' Band From Texas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Playlist

Playlist

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ma

Ma

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★½
Edit this entry  
28
La Reine Rouge

La Reine Rouge

×
Edit this entry  
27
Winterbeast

Winterbeast

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cooties

Cooties

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★
Edit this entry  
23
The Fly

The Fly

1958
×
★★★
Edit this entry  
22
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spookies

Spookies

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Watcher in the Woods

The Watcher in the Woods

1980
×
★★★
Edit this entry  
19
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
Strait-Jacket

Strait-Jacket

1964
×
★★½
Edit this entry  
15
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★½
Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Edit this entry