Laurent has logged 201 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Downsizing

Downsizing

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Return to the Batcave - The Misadventures of Adam and Burt

Return to the Batcave - The Misadventures of Adam and Burt

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Carré Saint-Louis

Carré Saint-Louis

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Merry World of Leopold Z

The Merry World of Leopold Z

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Passion of Augustine

The Passion of Augustine

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Asterix in Britain

Asterix in Britain

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Asterix and Cleopatra

Asterix and Cleopatra

1968
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ice Pirates

The Ice Pirates

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Pirate Movie

The Pirate Movie

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Twelve Tasks of Asterix

The Twelve Tasks of Asterix

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mariah Carey's Merriest Christmas

Mariah Carey's Merriest Christmas

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Violet Evergarden: The Day You Will Understand

Violet Evergarden: The Day You Will Understand "Love" Will Surely Come

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Barbarians of the Bay

Barbarians of the Bay

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Above the Law

Above the Law

1988
×
★★
Edit this entry  
29
Power Rangers Super Samurai: A Christmas Wish

Power Rangers Super Samurai: A Christmas Wish

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dirty Dancing: Havana Nights

Dirty Dancing: Havana Nights

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★½
Edit this entry  
22
Os Olhos Do Meu Amor

Os Olhos Do Meu Amor

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla, King of the Monsters!

Godzilla, King of the Monsters!

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Every Which Way but Loose

Every Which Way but Loose

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dunston Checks In

Dunston Checks In

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Haunted Palace

The Haunted Palace

1963
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bones

Bones

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spiral

Spiral

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
O.K.... Laliberté

O.K.... Laliberté

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry