Sort by

kj has logged 250 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Guess Who

Guess Who

2005
×
★★½
Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Injustice

Injustice

2021
×
★½
Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★½
Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Don't Go

Don't Go

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Middle School: The Worst Years of My Life

Middle School: The Worst Years of My Life

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Love Me Tomorrow

Love Me Tomorrow

2016
×
★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Trolls

Trolls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Reprise

Reprise

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Haikyuu!! The Movie: The End and the Beginning

Haikyuu!! The Movie: The End and the Beginning

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry