Sort by

kj has logged 19 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unli Life

Unli Life

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pinay Pie

Pinay Pie

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Take Point

Take Point

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Monkey King

The Monkey King

2014
×
★★
Edit this entry  
04
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry