giulia has logged 55 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Prom Night

Prom Night

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Step Up 3D

Step Up 3D

2010
×
★★
Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
30
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Every Day

Every Day

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Corpse of Anna Fritz

The Corpse of Anna Fritz

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Carnage

Carnage

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Josef Fritzl: The Story of a Monster

Josef Fritzl: The Story of a Monster

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry