• Dune

  • The Last Letter From Your Lover

  • Black Widow

  • Bo Burnham: Inside

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Pretend It's a City

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Tenet

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Becoming

  • The Half of It

  • Amaia: Una vuelta al sol

  • Normal People

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

  • The Wedding Unplanner

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Minari

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Wake Up

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars Collection

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

  • Doctor Sleep

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

  • While at War

  • The King

    ★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Eye for an Eye

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • Someone, Somewhere

  • It Chapter Two

  • Nimic

  • A Rainy Day in New York

  • A Month of Single Frames

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Chasing Happiness

  • When They See Us

  • L'Observateur

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • A Hidden Life

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

  • Chernobyl

  • Swallow

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • After

  • Us

  • Booksmart

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • So Long, My Son