laura has logged 126 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Persona

Persona

1966
×
Read the review Edit this entry  
22
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wet Hot American Summer: Ten Years Later

Wet Hot American Summer: Ten Years Later

2017
×
Edit this entry  
23
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Wet Hot American Summer: First Day of Camp

Wet Hot American Summer: First Day of Camp

2015
×
Edit this entry  
22
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
Edit this entry  
04
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Edit this entry  
24
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Whitney

Whitney

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
Edit this entry  
17
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
15
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
Edit this entry  
21
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Seven Years in Tibet

Seven Years in Tibet

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Edit this entry