laura has logged 14 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
Edit this entry  
19
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Under an Arctic Sky

Under an Arctic Sky

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Fabrizio’s Initiation

Fabrizio’s Initiation

2015
×
Read the review Edit this entry