Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Incantation

Incantation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
No Exit

No Exit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Anna

Anna

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Inventing the Abbotts

Inventing the Abbotts

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sightless

Sightless

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
The In Between

The In Between

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Photographer: Murder in Pinamar

The Photographer: Murder in Pinamar

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★
Edit this entry  
14
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry