Sort by

Lawrence has logged 276 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Imagineering Story

The Imagineering Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wind

Wind

2019
×
Edit this entry  
17
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Iliza Shlesinger: Unveiled

Iliza Shlesinger: Unveiled

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Phineas and Ferb: Mission Marvel

Phineas and Ferb: Mission Marvel

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
One Day at Disney

One Day at Disney

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Float

Float

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
Read the review Edit this entry  
18
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Adopt a Highway

Adopt a Highway

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry