• Awake

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Nobody

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Honest Thief

    ½

  • Tenet

    ★★★½

  • Greenland

    ★½

  • The Book of Sun

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Postcard Killings

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Emma.

  • The Father

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★½

  • About Endlessness

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Escape Plan: The Extractors

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

  • When They See Us

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★½

  • Avengers: Endgame

  • Dreamland

    ★★½

  • Curtain

  • The Rat

    ★½

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Good Boys

  • Long Shot

    ★★

  • The Professor and the Madman

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

  • Official Secrets

    ★★★

  • Escape Room

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★½

  • Mirage

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Andhadhun

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★½

  • Green Book

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★½