Sort by

Adam has logged 13 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Somm

Somm

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bob le Flambeur

Bob le Flambeur

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Rififi

Rififi

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
We Were Soldiers

We Were Soldiers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★
Edit this entry  
13
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Edit this entry  
07
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry