• Presumed Innocent

    ★★★½

  • The Crow

    ★★★

  • Maverick

    ★★★★

  • Braindead

    ★★½

  • The Client

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Amistad

    ★★★★

  • My Favorite Martian

    ★½

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

  • Hackers

    ★★½

  • Ransom

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Laggies

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • The Sum of All Fears

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • A Perfect World

    ★★★½

  • What's Eating Gilbert Grape

    ★★★