• Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Education

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Nest

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★