Sort by
  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Terrifier 2

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Crush

    ★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • The Fallout

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • The Dirt

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Jigsaw

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • Harry Styles: Behind the Album

    ★★★★

  • Flower

    ★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★★

  • 68 Kill

    ★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Terrifier

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nerve

    ★★★

  • American Honey

    ★★★