Sort by
  • The Weeknd: Live at SoFi Stadium

    ★★★★★

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

    ½

  • Smile

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • Fall

    ★★

  • Beast

    ★★½

  • Prey

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Power

  • Nobody

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★

  • What Happened With Alain?

    ★★★½

  • Tremors: Making Perfection

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Come True

    ½

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★★★½

  • Unhinged

    ★★★½

  • Coming Out

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • His House

    ★★

  • Relic

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★★

  • VFW

    ★★★½

  • Z

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Haunt

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Polaroid

    ★★½

  • Escape Room

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Derren Brown: Sacrifice

    ★★★

  • Hell Fest

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Freaks

    ★★★

  • The Predator

    ★★★

  • The Equalizer 2

    ★★★½

  • Skyscraper

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★