Sort by
  • John Wick: Chapter 4

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

  • The Menu

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★½

  • The Wonder

    ★★★½

  • TÁR

  • Barbarian

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Aftersun

  • Men

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • RRR

    ★★★★½

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Uncharted

  • Moonfall

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • The Harder They Fall

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • King Richard

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Yakuza Princess

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Righteous

    ★★★

  • Hellbender

    ★★½

  • What Josiah Saw

    ★★★★

  • Bull

    ★★★

  • Mad God

    ★★½

  • Brain Freeze

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Kaamelott: The First Chapter

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

  • The Worst Person in the World

    ★★★★