• House of Gucci

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • BTS PERMISSION TO DANCE ON STAGE

  • Squid Game

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • High-Rise Invasion

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Downfalls High

    ½

  • SK8 the Infinity

    ★★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Burrow

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Shawn Mendes: Live in Concert

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★

  • Two Distant Strangers

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★★

  • Clouds

  • This Is Paris

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Ammonite

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • Given

  • After We Collided

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Attack on Titan: Chronicle

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Becoming

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Trolls World Tour

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • Horse Girl

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Spree

    ★★★

  • The Turning

  • Miss Americana

  • Cheer

  • Little Women

    ★★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Nostalgic Christmas

    ½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Wrinkles the Clown

    ★½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★