R has logged 123 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
Read the review Edit this entry  
22
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Monsters University

Monsters University

2013
×
Edit this entry  
09
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
FRED 3: Camp Fred

FRED 3: Camp Fred

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Selena

Selena

1997
×
Read prior review Edit this entry  
17
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Jane Eyre

Jane Eyre

2006
×
Read the review Edit this entry  
05
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
Read the review Edit this entry  
20
Then Came You

Then Came You

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read prior review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
23
Flipped

Flipped

2010
×
Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry