Sort by
  • Falling for Christmas

    ★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • The School for Good and Evil

    ★★★½

  • Rosaline

    ★★★½

  • 20th Century Girl

    ★★★½

  • Hellraiser

    ★★★

  • Smile

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • Blonde

    ½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • The Next 365 Days

    ½

  • Royalteen

    ½

  • Look Both Ways

    ★★★

  • Fall

    ★★½

  • Wedding Season

    ★★★½

  • Purple Hearts

    ½

  • Not Okay

    ★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Honor Society

    ★★★★

  • Ms. Pontianak

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • The House of Brick and Stone

    ★★★★

  • Boo, Bitch

    ★★½

  • Hello, Goodbye, and Everything in Between

  • Persuasion

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Fantastic Fruits

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Don't Make Me Go

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Conversations with Friends

    ★★★

  • Senior Year

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★★½

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Rocks in a Windless Wadi

    ★★★★

  • Metal Lords

  • Incantation

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • Business Proposal

    ★★★★½

  • No Exit

    ★★★½

  • Juvenile Justice

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • I ____ You

    ★★★★

  • The In Between

    ★½

  • Tall Girl 2

  • All of Us Are Dead

    ★★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★½

  • Wake

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • The Headhunter's Daughter

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • Pinocchio: A True Story

  • Single’s Inferno

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Our Beloved Summer

    ★★★★½

  • The Whole Truth

    ½

  • February 1st

  • One Ordinary Day

    ★★★★

  • Hellbound

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • A Spider, Fever and Other Disappearing Islands

    ★★★