leah has logged 254 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Red Shoes

The Red Shoes

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Reply 1988

Reply 1988

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fight For My Way

Fight For My Way

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Move to Heaven

Move to Heaven

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
13
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Vincenzo

Vincenzo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Flower of Evil

Flower of Evil

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
200 Pounds Beauty

200 Pounds Beauty

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo

Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My ID is Gangnam Beauty

My ID is Gangnam Beauty

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Midnight

Midnight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It's Okay to Not Be Okay

It's Okay to Not Be Okay

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cry Me a Sad River

Cry Me a Sad River

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kantoi

Kantoi

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry