RSS feed for Leah

Leah has logged 123 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Clemency

Clemency

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Seberg

Seberg

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lovely & Amazing

Lovely & Amazing

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Capital in the Twenty-First Century

Capital in the Twenty-First Century

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Closer

Closer

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Misery

Misery

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Serenity

Serenity

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Margaret

Margaret

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spaceship Earth

Spaceship Earth

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stargirl

Stargirl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Future

The Future

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Babe: Pig in the City

Babe: Pig in the City

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Babe

Babe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chained for Life

Chained for Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry