RSS feed for Leah

Leah has logged 23 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
What Women Want

What Women Want

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Things to Come

Things to Come

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Punishment Park

Punishment Park

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
District 9

District 9

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doubt

Doubt

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry