leah🌻 has logged 13 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry