Leah :-\ has logged 17 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
Edit this entry  
28
King Creole

King Creole

1958
×
★★★★
Edit this entry  
27
Guys and Dolls

Guys and Dolls

1955
×
★★★★
Edit this entry  
23
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★
Edit this entry  
21
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★
Edit this entry  
18
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★½
Edit this entry  
16
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Tarantino: From Below

Tarantino: From Below

2012
×
Edit this entry  
06
Wes Anderson: From Above

Wes Anderson: From Above

2012
×
Edit this entry  
05
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Edge

The Edge

1997
×
★★★
Edit this entry  
02
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Edit this entry