Sort by

Leah has logged 51 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Edit this entry  
16
Brave

Brave

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry