Sort by

Leana has logged 216 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Endless

The Endless

2017
×
Edit this entry  
30
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
Edit this entry  
29
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
Christine

Christine

1983
×
Edit this entry  
28
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
Edit this entry  
22
Jonestown: Terror in the Jungle

Jonestown: Terror in the Jungle

2018
×
Edit this entry  
20
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Edit this entry  
18
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
Edit this entry  
18
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Double Daddy

Double Daddy

2015
×
Edit this entry  
17
He Loved Them All

He Loved Them All

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Deadly Ex

Deadly Ex

2016
×
Edit this entry  
17
Room for Murder

Room for Murder

2018
×
Edit this entry  
17
The Pastor's Wife

The Pastor's Wife

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Killer Vacation

Killer Vacation

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Ginger Snaps 2: Unleashed

Ginger Snaps 2: Unleashed

2004
×
Edit this entry  
14
My Teacher, My Obsession

My Teacher, My Obsession

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
The Last Vampire On Earth

The Last Vampire On Earth

2010
×
Edit this entry  
08
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
Read the review Edit this entry  
02
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Edit this entry  
29
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
Plastic Bag

Plastic Bag

2009
×
Edit this entry  
25
Inconceivable

Inconceivable

2017
×
Edit this entry  
22
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
First Reformed

First Reformed

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
It's a Disaster

It's a Disaster

2012
×
Edit this entry  
19
Terrifier

Terrifier

2016
×
Edit this entry  
18
The Grudge

The Grudge

2004
×
Edit this entry  
18
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Match

Bad Match

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The True Cost

The True Cost

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Courage of the People

The Courage of the People

1971
×
Edit this entry  
31
Splatter

Splatter

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Lights Out

Lights Out

2013
×
Edit this entry  
30
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

1977
×
Edit this entry  
29
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Child's Play

Child's Play

1988
×
Edit this entry  
27
The Number 23

The Number 23

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
Edit this entry  
26
Creep 2

Creep 2

2017
×
Edit this entry  
25
Troll 2

Troll 2

1990
×
Read the review Edit this entry  
25
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
Edit this entry