• Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

  • Not Alone in Here

    ★★★½

  • Shadowed

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Bacurau no Mapa

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Paris 9/19

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Slice of Life

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Captive State

    ★★★

  • Alien: Containment

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Anthem: Conviction

    ★★★

  • The Seven Worlds

    ★★½

  • The Journey

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • The Bolt Connection

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Mikus

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • God: City

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Widows

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • One Small Step

    ★★★½

  • Virgencita

    ★★★

  • The Hymns of Muscovy

    ★★★★

  • Sword of the Dead

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Chuchotage

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • The Last Storm

    ★★★

  • Mercury 13

    ★★★½

  • The Director and the Jedi

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½