Sort by

Lea has logged 34 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Terminal

Terminal

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Newness

Newness

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Keanu

Keanu

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry