Sort by

Lea has logged 12 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry