Milla has logged 109 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
The Road

The Road

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Edit this entry  
29
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
Edit this entry  
29
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Laggies

Laggies

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
27
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read prior review Edit this entry  
19
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
Edit this entry  
18
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nine

Nine

2009
×
★★½
Edit this entry  
17
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
Read the review Edit this entry  
16
Elle

Elle

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★
Edit this entry  
15
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★½
Edit this entry