Milla has logged 72 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Gabriel and the Mountain

Gabriel and the Mountain

2017
×
Edit this entry  
24
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Focus

Focus

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
Edit this entry  
22
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read prior review Edit this entry  
21
Sing Street

Sing Street

2016
×
Edit this entry  
21
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
Edit this entry  
20
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
Edit this entry  
14
Anastasia

Anastasia

1997
×
Edit this entry  
13
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
Read prior review Edit this entry  
13
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry