Milla has logged 86 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Burning

Burning

2018
×
Edit this entry  
30
21 Grams

21 Grams

2003
×
Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
Edit this entry  
28
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Frozen

Frozen

2013
×
Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Cake

Cake

2014
×
Edit this entry  
25
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
Edit this entry  
23
Green Room

Green Room

2015
×
Edit this entry  
23
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Anastasia

Anastasia

1997
×
Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
Read prior review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
Edit this entry  
17
Suffragette

Suffragette

2015
×
Edit this entry  
17
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
Edit this entry  
15
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Town

The Town

2010
×
Edit this entry  
14
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
Edit this entry  
14
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry