Milla has logged 129 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sherlock: The Reichenbach Fall

Sherlock: The Reichenbach Fall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ava

Ava

2020
×
★½
Edit this entry  
05
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
All or Nothing: Tottenham Hotspur

All or Nothing: Tottenham Hotspur

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mist

The Mist

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★
Edit this entry  
18
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Relic

Relic

2020
×
Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Winchester

Winchester

2018
×
½
Edit this entry  
09
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★
Edit this entry