• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Runon

    ★★★★

  • A Period Piece

    ★★★½

  • Soft

    ★★½

  • Broken Bird

    ★★★

  • Blocks

    ★★★

  • Basic

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Lions in the Corner

    ★★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Our House

  • RUN

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Fahrenheit 451

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★