Sort by

Ali has logged 21 entries for films during December 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paradise Now

Paradise Now

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The English Patient

The English Patient

1996
×
★★★½
Edit this entry  
08
Traffic

Traffic

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Amour

Amour

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry